23
Cze.
0

Aroma Tonie i Arpége

Aroma Tonie – kwiatowo-cytrusowa woda energetyzująca (bezalkoholowa) uniseks, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Lancóme w roku 1999. Połączenie perfum o właściwościach aromaterapeutycznych i toniku do pielęgnacji skóry. Pachnidło określane przez producenta jako ożywcze, pobudzające, energetyczny zastrzyk. Dzięki zapachowi paragwajskiego ostrokrzewu i imbiru ma pomóc w przezwyciężeniu zmęczenia i stresu, natomiast witamina E, betahydrokwas i substancje nawilżające mają przywrócić blask skórze.

Główne składniki-, limonka, zielony ostrokrzew paragwajski, osmantus, kardamon, imbir. Arpége – kwiatowo-aldehydowe perfumy, wykreowane przez Andre Fraysse’a dla domu mody Jeanne Lanvin w roku 1927. Obecnie w sprzedaży znajduje się kompozycja odnowiona w 1994 roku. Nazwa tego zapachu, uznawanego za klasyczny i ponadczasowy, pochodzi od terminu muzycznego „arpeggio”, oznaczającego wykonanie akordu w taki sposób, aby poszczególne dźwięki nie brzmiaty razem, lecz następowały kolejno po sobie. Według legendy właśnie to słowo wypowiedziała córka Jeanne Lanvin, kiedy po raz pierwszy poczuła zapach tej tworzonej przez ponad 60 nut kwiatowych kompozycji. Arpége wykreowano z myślą o kobietach wymagających i eleganckich, dyskretnych i wyrafinowanych. Charakter perfum podkreśla zaprojektowany przez Armanda Rateau wytworny flakon w kształcie czarnej kuli zwieńczonej złotym, również kulistym korkiem. Na buteleczce widnieje rysunek przedstawiający kobietę w wieczorowej sukni, która trzyma za ręce dziecko. Perfumy nie zostały wprowadzone na polski rynek. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, aldehydy: środek – bułgarska róża, jaśmin, konwalia, wiciokrzew: tło – wanilia, paczula, drzewo sandałowe.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>