12
Gru.
0

Artysta i perfumy dla niego

Powszechnie uważa się, że artystom wolno więcej niż innym ludziom. Mogą być ekstrawaganccy i nie zwracać uwagi na obowiązujące trendy czy zwyczaje. W rzeczywistości jednak muszą dbać o swój wizerunek lepiej niż np. biznesmeni, gdyż od tego, jak będą postrzegani, jaka będzie ich otaczać legenda, zależy często Ich powodzenie zawodowe i finansowe.

Twórca, który pragnie podkreślić swoją Indywidualność i niepowtarzalność, nie może pachnieć takimi samymi perfumami jak co drugi urzędnik niższego szczebla czy akwizytor. Powinien więc szukać zapachów bardziej wyrafinowanych, oryginalnych i rzadkich.

Do specyficznej grupy artystów należą aktorzy, którzy w dużej mierze są zależni od tego, jakie wrażenie zrobią na reżyserach czy specjalistach od castingu. Wyobraźmy sobie młodego Sylwestra Stallone, który zabiega o rolę w filmie Rocky i staje przed reżyserem, pachnąc wyrafinowanym i intelektualnym zapachem szyprowym. Dostrzeżenie w nim twardego chłopaka z biednej dzielnicy może być trudniejsze, niż gdyby pachniał sportowym zapachem wodnym czy męskim i pewnym siebie zapachem fougere. Aktorzy powinni więc tak dobierać perfumy, aby pomagały Im osiągnąć zaplanowany cel. Mogą więc utrwalać stereotypy na swój temat albo zwracać na siebie uwagę łamiąc je. Powinni to jednak robić świadomie.

Są oczywiście aktorzy, którym żadne perfumy nie są w stanie zaszkodzić. Anthony Hopkins równie dobrze mógłby pachnieć hedonistycznym zapachem smakowym, jak Lolita Lempicka pour Homme czy A Men Muglera (świetnie pasuje do roli Hannibala Lectera z „Milczenia owiec”), elitarnym zapachem szyprowym lub szyprowo- -korzennym, np. Pour Monsieur Concentrée (profesor z „Cienistej doliny” i… esteta

Hannibal Lecter) czy dyskretną wodą kolońską albo nie rzucającym się w oczy, skromnym i eleganckim zapachem drzewnym (służący z „Okruchów dnia” i… perfekcjonista Hannibal Lecter). Jednakże nie tylko dobór pachnidet jest ważny dla artystów, którzy często bardzo rzadko wchodzą w tak bliski kontakt z innym człowiekiem, by ich zapach byt wyczuwalny. Dużo groźniejsze bywa ujawnianie swoich gustów zapachowych w mediach. Dotyczy to zresztą również innych osób publicznych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>