03
Lip.
0

Baldessarini

Baldessarini – drzewno-korzenno-świeża kompozycja zapachowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Hugo Boss w roku 2002. Zapach wykreował Perre Watgnye i Jean-Marc Chaillan z firmy IFF. Marka Baldessarini, obejmująca kolekcję luksusowych strojów z najwyższej jakości materiałów, została stworzona w roku 1993. Jej nazwa pochodzi od nazwiska członka zarządu i zarazem głównego projektanta niemieckiego domu mody – Wernera Baldessariniego. Zapach wyrafinowany i dyskretny, elegancki i męski. Zmysłowy, lecz nie narzucający się. Przeznaczony dla mężczyzn o wyszukanym guście, ceniących dobrą jakość i ponadczasowe piękno. Osób, które osiągnęły już wysoką pozycję społeczną i mogą sobie pozwolić na pewien dystans do świata, choć cały czas pozostają uprzejme i ujmująco miłe. Ich dobre wychowanie jednak bardziej onieśmiela niż prowokuje do poufałości. Perfumy bardzo uniwersalne – dobrze komponują się z luksusowym wystrojem gabinetu, zarówno w stylu nieco staroświeckim, jak i futurystycznym. Można je nosić wieczorem i w dzień nie tylko do garnituru, lecz także do strojów w stylu sportowym. „Twarzą” zapachu jest Charles Schumann, właściciel słynnej sieci barów rozsianych po całej Europie – Schumann’s in Munich i autor książek, m.in. na temat mieszania drinków.

Ewolucja zapachu: początek – mandarynka, gorzka pomarańcza, zielona mięta: środek – kwiat paczuli, goździki, ziarna kminku: tto – drzewo sandałowe, żywica jodłowa, liście paczuli, tabaka, ambra, piżmo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>