11
Lis.
0

Chaumet Homme i Christian Lacroix

Chaumet Homme – drzewno-orientalna woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez firmę jubilerską Chaumet. Zapach łączy elegancję i zmysłowość. Przeznaczony dla osób ceniących klasyczny styl, jednak nie skrajnych konserwatystów. Mężczyzn o niespożytej energii, którzy w każdej chwili gotowi są na podjęcie śmiałych wyzwań.

Ewolucja zapachu: początek – grejpfrut, figa, bergamota: środek – jaśmin, nuty drzewne, wetiwer, gałka muszkatołowa.

Chaumet L’Eau – kwlatowo-świeża woda toaletowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez firmę jubilerską Chaumet w roku 2000. Zapach elegancki i zrównoważony. Przeznaczony dla kobiet o wyszukanym smaku, ceniących klasyczną elegancję, lecz nie stroniących od nowoczesności.

Ewolucja zapachu: początek – róża, herbata, bergamota, chińska borówka: środek – róża, dziki jaśmin, mimoza: tło – drewno migdałowca, piżmo, drzewo sandałowe.

Christian Lacroix – kwiatowa woda perfumowana dla kobiet, wprowadzona na rynek w 1999 roku przez dom mody Christian Lacroix. Zapach określany przez producenta jako znajomy i wywołujący wspomnienia z dzieciństwa – wakacji spędzonych na plaży i… Bożego Narodzenia. Ma łączyć w sobie sprzeczności – lato i zimę, ciepło i chłód, łagodność i ostrość. Słodki i bogaty, a jednocześnie prosty i czysty, umiejscowiony gdzieś pomiędzy wyrafinowanym luksusem, a surowością natury. Niewątpliwie perfumy z silną osobowością, choć nie są nachalne i wyzywające. Zaznaczają swoją obecność nawet w sąsiedztwie osób noszących bardzo wyraziste perfumy, mimo że wydają się subtelne i nie dominujące. Christian Lacroix to zapach wieczorowy, który lepiej pachnie zimą niż latem. Przeznaczony jest dla kobiet pewnych siebie, lecz równocześnie trochę romantycznych, ceniących klasyczną elegancję, jednak często dających się skusić stylowi bardziej kobiecemu. Flakon ma kształt muszli i wykonany jest z przezroczystego szkła z zatopionymi w nim bąbelkami powietrza. Umieszczono go w pokrytym czerwonym płótnem luksusowym etui nawiązującym do staroświeckiego pudełeczka na cenne drobiazgi.

Ewolucja zapachu: początek – hiacynt, magnolia, jaśmin, mandarynka, kolendra, kwiat gorzkiej pomarańczy: środek – jaśmin, lilia Casablanca, nasturcja, heliotrop, narcyz, egzotyczne przyprawy: tto – mech dębowy, palczatka, drzewo sandałowe, piżmo, kadzidto.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>