15
Gru.
0

Chemiczne środki rozprężające włosy

W celu przekształcenia skręconych włosów w lekko faliste (niezupełnie proste) wielu specjalistów zaleca stosowanie trwałej falistej, która zawiera te same środki aktywizujące, które są używane w trwałej dla prostych włosów. Przed zastosowaniem trwałej falistej należy przeprowadzić próbę pasemkową, aby dokładnie określić czas działania preparatu na włosy przed spłukaniem i zneutralizowaniem. Dobę wcześniej należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Większość preparatów zawiera ulotki z dokładnym przepisem stosowania i przeprowadzenia takich prób.

Przed zastosowaniem trwałej falistej włosy należy starannie umyć, osuszyć ręcznikiem i rozczesać. Następnie nakłada się na włosy preparat i wczesuje się we włosy, które należy następnie owinąć czepkiem plastikowym. Preparat pozostaje na włosach od dziesięciu do dwudziestu minut (lub tak długo, jak wykazała próba pa- semkowa). Po zdjęciu czepka włosy ponownie się rozczesuje, spłukuje, osusza ręcznikiem i stosuje płyn neutralizujący. Po pięciu minutach włosy należy spłukać. Następnie nawija się je na wałki (według uznania – zależnie od stylu fryzury). Po tym zabiegu należy często stosować odżywkę regenerującą, aby fale były miękkie, a włosy jak najmniej uszkodzone.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>