23
Gru.
0

Copemicus i Coriolan

Copemicus – drzewno-aromatyczna (cytrynowo-aromatyczno-drzewna) woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Pollena Ewa w roku 2000. Określana jako elegancka, wyrafinowana i dystyngowana. Zapach przeznaczony dla mężczyzn traktujących otoczenie z pewnym dystansem, którego w żaden sposób nie można łączyć z arogancją. Flakon z niebieskiego, szronionego szklą wieńczy srebrny korek, który może budzić skojarzenia z globusem lub z modelem sfer niebieskich, znanym choćby z pomnika Mikołaja Kopernika. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, mandarynka, cytryna: środek – karda- mon, mirt: tlo – paczula, cedr, mech dębowy, piżmo.

Coriolan – orientalno-korzenna woda toaletowa dla mężczyzn, skomponowana przez Jean-Paula Guerlaina. Zapach wprowadzony do sprzedaży w roku 1998. Nazwa kompozycji pochodzi od przydomka legendarnego wodza rzymskiego – Gnaeusa Martiusa, który w roku 493 p.n.e. zdobył miasto Corioli, a potem popadł w konflikt z trybunami ludowymi, w wyniku czego postanowił zdobyć Rzym. Na prośbę matki Weturii i żony Wolumnii zrezygnował jednak ze swych zamiarów i został zabity przez zawiedzionych sprzymierzeńców. Ta znana m.in. z tragedii Szekspira czy opery Antonia Caldary postać zafascynowała twórcę perfum do tego stopnia, że postanowił stworzyć zapach dla współczesnego Koriolana – mężczyzny walczącego w obronie wyznawanych przez siebie idei, wartości, honoru, ukochanej kobiety i wolności. Perfumy przeznaczone są więc dla osób, które nie boją się dominować nad otoczeniem, są silne i stanowcze, a zarazem pełne szlachetnej wyrozumiałości i elegancji. Dynamiczny charakter kompozycji podkreśla flakon zaprojektowany wspólnie przez Jean-Paula Guerlalna i Roberta Granaia. Twórców zainspirował osiemnastowieczny rożek na proch. Na buteleczce z przezroczystego szklą nie ma żadnego napisu. Nazwa firmy Guerlain wygrawerowana jest za to na metalowym zatrzasku korka.

Ewolucja zapachu: początek – liście drzewa cytrynowego, bergamota, szałwia, ba- zylia, kwiat pomarańczy: środek – piołun, kolendra, cyprys, jałowiec, imbir, pieprz, ylang-ylang: tło – paczula, benzoes, wetiwer, nieśmiertelnik.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>