12
Gru.
0

Dalimix i Déclaration

Dalimix – orientalno-kwiatowo-korzenna kompozycja uniseks z serii zapachów Salvador Dali, wykreowana w firmie Dragoco przez Martina Grasa. Wprowadzona na rynek w 1996 roku. Dalimix stworzono z myślą o młodych ludziach żyjących w epoce równouprawnienia płci. Istotach wolnych od kompromisów i konwencji, pełnych radości życia i szczerych w okazywaniu uczuć, odrzucających przy tym egoizm i kult wtasnej osoby, wierzących w pozytywny wptyw nowoczesnych technologii na życie człowieka. Flakon różni się od buteleczki znanej dzięki kompozycji Salvador Dali Masculine Classic Line jedynie barwą – jest szary. Tym razem zamknięty został w metalowej puszce.

Ewolucja zapachu: początek – czerwona bergamota, grejpfrut, gruszka, arbuz, czarna porzeczka: środek – konwalia, tymianek, kardamon, gałka muszkatołowa, kwiat lotosu: tlo – cedr, drzewo sandałowe, ambra, piżmo, mech dębowy.

Dalissime – pólorientalno-kwiatowe perfumy z serii zapachów Salvador Dali, wprowadzone na rynek w roku 1994. Kompozycja wykreowana dla eleganckich kobiet, które pragną podkreślić swój zmysłowy urok i emanujące z nich ciepło. Flakon ze szkła przypominającego kryształ zaprojektował Luigi Bormioli. Zewnętrzne opakowanie zdobi reprodukcja obrazu Dalego Christmas.

Ewolucja zapachu: początek – brzoskwinia, morela, śliwka, leśne jagody: środek – konwalia, róża, narcyz, drzewo liczi: tło – drzewo sandałowe, wanilia, ambra, piżmo.

Déclaration – woda toaletowa z rodziny fougere-drzewnej, wprowadzona na rynek przez dom mody Cartier w roku 1998. Stworzona dla pewnych siebie i konsekwentnych mężczyzn o wesołym usposobieniu i szlachetnym charakterze. Flakon, w który wpisano motyw serca, symbolizuje wyznanie (déclaration) miłości.

Ewolucja zapachu: początek – bergamota, gorzka pomarańcza, passiflora, arnika: środek – lawenda, jałowiec, kardamon, kolendra, nuty kwiatowe, dym z żarzącego się drewna: tlo – mech dębowy, cedr, gałka muszkatołowa, wetiwer, ambra, piżmo, wanilia.

Desnuda – kwiatowo-orientalna woda perfumowana, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Emanuel Ungaro w roku 2000. Zapach niezwykle subtelny i kobiecy. Zadziwia skromnością i jednocześnie jest niezwykle zmysłowy. Przyciąga już od pierwszego powąchania przede wszystkim za sprawą przyjaznej nuty czerwonych jagód. Potem dyskretnie przylega do skóry, emanując elegancją zrównoważonego, całkowicie pozbawionego nachalności bukietu kwiatowego i prawdziwie pulsującą, choć dostrzegalną tylko w bliższym kontakcie, zmysłowością, którą dało połączenie nut piżmowych z drzewem sandałowym i aromatem mleka. Pachnidto przeznaczone dla osób o prawdziwie wyrafinowanym smaku, którym obca jest krzykliwość i wyzywające pozy. Kobiet intrygujących, nieco tajemniczych i zaskakujących, które wydają się nie rzucać w oczy, a jednak przyciągają i budzą emocje. Zapach wystarczająco uniwersalny, by go używać zarówno w dzień, jak i wieczorem. Choć jest pachnidlem wyjątkowo zmysłowym, co niekiedy może być kłopotliwe, np. w pracy, dobrze pasuje do skromnych, klasycznie eleganckich strojów. Twórcy Desnudy proponują nowy sposób nanoszenia perfum – nakładanie ich na skórę za pomocą specjalnego, delikatnego pędzelka dołączonego do flakonu. Osoby, które wolą używać bardziej tradycyjnych sposobów mogą korzystać z wykręcanego atomizera. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, czerwona mandarynka, czerwone jagody, brzoskwinia, kardamon, czerwony pieprz: środek – cyklamen, chińska róża, irys, jaśmin, mimoza, śliwka, frezja: tło – nuty piżmowe i balsamiczne, osmantus, bób tonka, wanilia, cynamon, drzewo sandałowe, mleko.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>