13
Sie.
0

Fahrenheit i Far Away

Fahrenheit – drzewno-kwiatowo-balsamiczna woda toaletowa dla mężczyzn, wykreowana przez Jeana Louisa Sierzaca i Maurice’a Rogera, wprowadzona na rynek przez dom mody Dior w roku 1988. Określana przez producenta jako kompozycja dystyngowana i bogata, subtelna i bardzo nowoczesna. Charakterystyczny zapach zawdzięcza nucie głogu, która nadaje perfumom kwiatowo-gorzką woń. Jedna z najpopularniejszych wód zapachowych w Polsce. Na początku lat 90. XX wieku stała się nowym wcieleniem ducha wody toaletowej Old Spice, którą w czasach Peweksu uznawano za symbol zachodniego szyku, luksusu i bogactwa. W realiach gospodarki rynkowej Old Spice trafił do grupy pachnidet masowych, dostępnych nawet dla mało zarabiających, przestał więc być zapachem prestiżowym. Wprowadzony na polski rynek na początku przemian ustrojowych Fahrenheit udanie go zastąpił – był równie wyrazisty i rozpoznawalny od pierwszego powąchania, a przede wszystkim należał do pachnidet z najwyższej półki. Nie sposób go było pomylić z żadnym innym pachnidłem, nie zostawiał więc wątpliwości co do gustu, pozycji społecznej i finansowej używającej go osoby. A to dla uczących się dopiero nie reglamentowanej elegancji Polaków było bardzo ważne. Pachnidlo używane także przez kobiety. Główne składniki: drzewo sandałowe, kapryfolium, głóg.

Far Away (for men) – fougere-aromatyczna woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Avon. Zapach określany przez producenta jako romantyczny, lecz bardzo męski. Ma kusić i pobudzać wyobraźnię. Główne składniki: kolendra, geranium, figa i cedr.

Far Away (for women) – kwiatowa woda toaletowa dla kobiet, wprowadzona na rynek przez firmę Avon. Reklamowana jako zapach dla osób romantycznych, które lubią od czasu do czasu zapomnieć o kłopotach codzienności, wsłuchać się w głos serca oraz poczuć poetyckie natchnienie. Główne składniki: frezja, jaśmin, fiołek, róża.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>