18
Sie.
0

Jaipur

Jaipur – owocowo-kwiatowe perfumy dla kobiet, wprowadzone na rynek przez firmę Boucheron w roku 1994. Stara indyjska legenda głosi, że kamienie szlachetne powstały z ciała pokonanego przez bogów potwora. Jego kości przemieniły się w diamenty, zęby w perty, krew w rubiny, a żółć w szmaragdy. Szafiry zrodziły się z oczu, topazy ze skóry, beryle z paznokci, z limfy granaty, a tłuszcz przekształcił się w kryształy i korale. Później stworzono z nich symboliczny klejnot Nauratan, w którym dziewięć kamieni mistycznie łączy się z dziewięcioma planetami. Ilość kamieni jest niezmienna, natomiast klejnot może przybierać najbardziej wymyślne kształty. Jednym z najwspanialszych nauratanów jest bransoleta, którą wręcza się młodym ludziom wstępującym w związek małżeński. Hindusi wierzą, że jest ona tajemniczym amuletem przynoszącym szczęście. Najpiękniejsze magiczne klejnoty wytwarzali wśród różanych krzewów mistrzowie jubilerstwa z miasta Dżajpur. I właśnie tam trafił w latach dwudziestych XX wieku Louis Boucheron, kiedy maharadża Patiali z księstwa Pendżab zlecił mu oprawienie szlachetnych kamieni. Nauratany zachwyciły francuskiego jubilera do tego stopnia, że przez długie lata były inspiracją jego własnej twórczości. Ta fascynacja trwa w firmie Boucheron do dzisiaj, a dowodem na to są perfumy Jaipur – zaproszenie do legendarnej podróży. Flakon przypomina drogocenną bransoletę – współczesny talizman szczęścia. Główne składniki: śliwa, brzoskwinia, morela, frezja, róża, irys, akacja, piwonia, mech dębowy, heliotrop, piżmo, ambra, drzewo sandałowe.

Jaipur Homme – korzenno-drzewno-świeża woda perfumowana dla mężczyzn, wykreowana przez Annick Menardo z firmy Firmenich, wprowadzona na rynek przez firmę Boucheron w roku 1997. Określana przez producenta jako zapach harmonii, który doskonale łączy różne, często przeciwstawne cechy: subtelność i gwałtowność, siłę i uczucie, śmiałość i równowagę. Kompozycja przeznaczona dla osób znających smak odkrywania i wyznających perfekcjonizm w sztuce życia. Główne składniki: heliotrop, bergamota, ambra, wanilia, cynamon, gałka muszkatołowa, goździki (korzenne), bób tonka.

Jaipur Saphir – drzewno-kwiatowe perfumy dla kobiet, wprowadzone do sprzedaży przez firmę jubilerską Boucheron w roku 1999. Przeznaczone dla osób promiennych i spontanicznych, które od czasu do czasu lubią zaskakiwać. Ewolucja zapachu: Zapach skomponowano na bazie czterech uzupełniających się akordów – owocowego (biała brzoskwinia, kardamon), kwiatowego (heliotrop, magnolia), drzewnego (drzewo cynamonowe, drzewo kaszmirowe), ambrowego (ambra, wanilia).

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>