25
Cze.
0

Jak kupować perfumy?

Przed wyprawą do perfumerii portfel najlepiej… zostawić w domu. Może się bowiem okazać, że nagle zapalamy miłością do spotkanego pierwszy raz zapachu albo uwiodą nas gładkie słówka ekspedientki i zaangażujemy się w związek bez przyszłości. Pozostanie nam tylko, niczym wyrzut sumienia, znienawidzony flakon na toaletce. A przecież za te pieniądze można było kupić prawdziwe marzenie…

Sztuka marudzenia. Niektórym ludziom sprawia przyjemność samo kupowanie, a potem posiadanie luksusowego przedmiotu. Nie jest dla nich ważne, czy produkt ten jest użyteczny i potrzebny. Takie osoby mogą śmiało wejść do najbliższej perfumerii i kupować bez zastanowienia, a potem podziwiać flakoniki stojące na półce. Ci jednak, którzy chcą zapachem perfum poprawić swój wizerunek, muszą przygotować się na kilka wizyt w perfumerii. Zdecydowanie łatwiej jest dobierać perfumy w perfumeriach samoobsługowych, gdzie nie trzeba prosić sprzedawcy o udostępnienie testera. Osoby łatwo ulegające naciskowi psychicznemu sprzedawców, przy pierwszej wizycie w perfumerii nie powinny zabierać ze sobą portfela!

Konkretne pytania. Jeśli pomimo zastosowania się do rad dotyczących doboru perfum drukowanych w odpowiednim rozdziale tej książki, nie mamy pewności, czy wybrany zapach spełni nasze oczekiwania, można poprosić o opinię sprzedawcę. Pracownicy autoryzowanych perfumerii zwykle mają dużą wiedzę na temat zapachów i ich rady pozwolą uniknąć błędnego wyboru, o ile zadamy im bardzo precyzyjne pytania, np.: Czy wybrane przeze mnie perfumy będą pasować na technoparty? Czy te perfumy pomogą mi utrzymywać wszystkich wokół na dystans? Czy te perfumy są wystarczająco dyskretne, żeby używać ich w pracy? Należy natomiast wystrzegać się próśb o pomoc w wybraniu np. świeżego zapachu albo perfum, dzięki którym będziemy zwracać uwagę. Mogą one bowiem prowadzić do zakupienia nieodpowiedniego pachnidta.

Nie ma okazji. Autoryzowane perfumerie są godne polecenia nie tylko ze względu na fachową obsługę. Dają nam również pewność, iż zakupiony towar jest oryginalny i najwyższej jakości. Markowe pachnidta kupowane w drogerii, gdzie drogie flakony sąsiadują na półce ze spirytusem salicylowym i wazeliną, na bazarze czy nawet od znajomego, który twierdzi, że kupuje perfumy w strefie bezcłowej, mogą po kilku minutach od użycia pachnieć nieco inaczej niż perfumy z ekskluzywnej perfumerii, a na spryskanej nimi skórze może pojawić się wysypka. Będzie to oznaczać, iż najprawdopodobniej weszliśmy w posiadanie produktu sfałszowanego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>