19
Sie.
0

Język prezentów

Bardzo często duży wptyw na to, jak postrzegany jest zapach, ma wręczająca go osoba. Jeśli cieszy się ona bezgranicznym zaufaniem i autorytetem, wybrane pach- nidto wywołuje większe wrażenie na obdarowanym. Jeśli np. ofiarodawcą jest ciocia uznawana za rodzinnego arbitra elegancji, to dużo łatwiej jest uznać wybrane przez nią perfumy za idealne, choćby takie w rzeczywistości nie byty. Podobnie bywa, kiedy prezent kupita ukochana osoba. Może się wówczas zdarzyć, że nawet mało ciekawy zapach zostanie uznany za najpiękniejszy. Cóż, mitość bywa nie tylko ślepa, ale czasem także nie ma nosa.

Czy można się uchronić przed negatywnym wpływem takich prezentów? Jest tylko jeden sposób – od najmłodszych lat należy pielęgnować poczucie samodzielności i niezależności. Umiejętność krytycznego spojrzenia na wszystko, co nas otacza i na nas samych czasem utrudnia życie, jednak w przypadku budowania własnego wizerunku bywa zbawienna.

Perfumy jako prezent bywają niebezpieczne nie tylko dla obdarowywanego, lecz także dla darczyńcy. Zapachy mają bowiem swój tajemny język i ich wybór demaskuje niekiedy pewne skrzętnie ukrywane cechy. Wyzywające czy nawet uznawane za perwersyjne perfumy wręczone przez młodego mężczyznę ukochanej mogą np. wskazywać na jego ukryte fantazje i oczekiwania. Niemodne i nie pasujące pachni- dto sprezentowane przez przyjaciółkę bywa oznaką zazdrości i chęci rywalizacji. Wręczenie przez dziewczynę słodkiemu i flegmatycznemu „miśkowi” perfum o ostrym, męskim zapachu, może ujawniać brak akceptacji dla niektórych cech chłopaka. Sprezentowanie komuś perfum-podróbek świadczy zaś o lekceważeniu i skąpstwie.

Jak uniknąć takiej „pomyłki”? Jeśli nie mamy pewności, że potrafimy poprawnie dobrać komuś pachnidlo, lepiej nie ufać własnym gustom i nie robić zakupów pod wpływem impulsu. Unikajmy też zapachów o wyrazistym, jednoznacznym charakterze. Najlepiej zapytać wspólnych znajomych, jaki zapach pasowałby do osoby, której zamierzamy sprezentować perfumy. Ważne jest również, by kupować perfumy tylko w dobrych perfumeriach, gdzie mamy gwarancję, że pachnidła są oryginalne i dobrej jakości.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>