02
Lut.
0

Pachnidło Angel

Angel – orientalno-smakowe (nowa rodzina zapachów) perfumy dla kobiet, wykreowane przez Verę Strubi, wprowadzone na rynek przez dom mody Thierry Mugler w roku 1992. Zapach klasyczny i ponadczasowy. Jedno z najpopularniejszych pach- nidel lat dziewięćdziesiątych XX wieku z powodzeniem rywalizujące we Francji z perfumami wszech czasów – Chanel N° 5. Nazwa ma oddawać wieloznaczność i złożoność kompozycji. Słowo „anioł” kojarzy się bowiem zarówno z czystością i świętością (zastępy Cherubinów i Serafinów), jak i władzą (archanioł Michał ze swym mieczem), śmiercią (Azrael), występną zmysłowością (upadłe anioły) czy po prostu kobietą. Zapach niezwykle kobiecy, wyrazisty, posiadający silną, nie znoszącą sprzeciwu osobowość, co sprawia, że zyskuje albo fanatycznych miłośników, albo śmiertelnych wrogów. Określany przez producenta jako soczysty i łakomy, niebiański, pyszny i zmysłowy, mocny, apetyczny i unikalny, łączący w sobie łagodność i władczość, uduchowioną czystość i pełną pożądania cielesność. Angel zapoczątkował w perfumiarstwie nowy nurt, który można określić jako „psychoanalityczny”. Ważnymi składnikami kompozycji są nuty oddziałujące na podświadomość człowieka, odwołujące się do wspomnień dzieciństwa i przyjemnych doznań smakowych (woń czekoladek, karmelu, miodu). Perfumy przeznaczone dla osób energicznych, które pragną zostać dostrzeżone przez innych.

Pachnidlo sprzedawane w kilku zaprojektowanych przez Thierry’ego Muglera od- mianach flakonów z przezroczystego szkta z chromowaną nakrętką, nawiązujących do kształtu gwiazdy.

Ewolucja zapachu: początek – nuty zielone, bergamota, truskawka, kokos: środek – jaśmin, konwalia, róża, orchidea, miód: tlo – wanilia, paczula, karmel, kumaryna, czekolada, piżmo, ambra, drzewo sandałowe.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>