25
Wrz.
0

Paco Rabanne pour elle i Paloma Picasso

Paco Rabanne pour elle – kwiatowo-orientalno-świeża woda perfumowana dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Paco Rabanne. Zapach może być odczuwany zarówno jako świeży, dynamiczny, energetyczny, jak i kobiecy, zmysłowy, a nawet odrobinę romantyczny. Kompozycja nowoczesna i uniwersalna. Jej odbiór jest uzależniony w dużej mierze od sposobu bycia i stylu ubierania się osoby, która ją nosi. Ascetyczny w formie prostopadłościenny flakon zdają się ściskać dwie metalowe obrączki. Materiał, z jakiego zostały zrobione, symbolizuje markę paco rabanne (projektant znany jest z eksperymentów z metalem), obrączka zaś to symbol kobiecości i nieskończoności. Ewolucja zapachu: początek – mandarynka, biały pieprz, frezja: środek – róża, jaśmin, kwiat karo karounde: tło – brzoskwinia, drzewo massoia, ambra.

Paloma Picasso (właśc. Mon Parfum) – szyprowo-kwiatowe perfumy dla kobiet, sygnowane przez Palomę Picasso, wprowadzone na rynek w 1984 r. Obecnie uważane za zapach klasyczny i ponadczasowy. Perfumy Palomy Picasso przeznaczone są dla osób pełnych tajemniczego uroku i wewnętrznej pasji, zadziwiających silną osobowością oraz pewnością siebie, a przy tym namiętnych i kobiecych. Zapach określany jako prowokacyjny i elegancki, tworzący dystans i jednocześnie przyciągający, odpowiedni na randkę, spotkanie w interesach, uroczystą kolację czy do teatru. W roku 1995 r. Paloma Picasso wprowadziła na rynek nieco mniej intensywną wersję tego zapachu o nazwie Eau de Toilette. Nie mniej słynny od zapachu jest flakon zaprojektowany przez Palomę Picasso, którego inspiracją były kolczyki kreatorki.

Tworzy go kula z przezroczystego szkta wypełniona złocistym płynem i otoczona białym, matowym pierścieniem. Co jakiś czas jest wprowadzany na rynek nowy wariant flakonu, np. z pierścieniem w innym kolorze. Główne składniki: róża, jaśmin, mimoza, miód, ambra, paczula, piżmo, mech dębowy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>