10
Gru.
0

Perfumy dla paszy i wikinga

Nazwa perfum Pasha firmy Cartier pochodzi od słowa „pasza”. Taki tytuł nosili wysocy urzędnicy w imperium otomańskim, których kojarzy się z władzą absolutną, siłą i arogancją. Dostojnicy tureccy nie znosili sprzeciwu i wymagali bezwzględnego posłuszeństwa od podwładnych.

Perfumy Pasha należą do rodziny fougere. Tego typu zapachy uważane są za niezwykle męskie i apodyktyczne, prowokujące do konfrontacji i rywalizacji, nieco wizjonerskie, pewne siebie, a nawet trochę zarozumiałe. Perfumy Cartiera dodatkowo zawierają przenikliwy akord świeży, który dodaje im ostrości, zdecydowania i sity. Niewątpliwie jest to pachnidło dla osób lubiących dominować.

Podobne skojarzenia znajdziemy w nazwie Drakkar Noir (czarny drakkar) domu mody Guy Laroche. Drakkar to łódź wikingów. Statek bezwzględnych i okrutnych wojowników. Mężczyzn, o niezwykłej sile, sprawności i odporności. Prawdziwych twar- dzieli, którzy nikogo i niczego się nie boją i gotowi są rzucić wyzwanie całemu światu. Drakkar Noir to zapach z silnie zaakcentowanymi męskimi nutami ziołowymi,

Przewodnik po nazwach korzennymi i cierpkimi żywicznymi. Daje pewność siebie, sygnalizuje wolę zdominowania i podporządkowania otoczenia. Zapach prawdziwych zdobywców i zwycięzców.

Nazwa perfum Jean Paula Gaultiera „Le Małe” (samiec) brzmi dość dowcipnie i często traktowana jest jedynie jako żart. Tym bardziej że opis tego zapachu odwotuje się do aromatu starego zaktadu fryzjerskiego i ciasteczek babuni, co nie brzmi zbyt męsko. Tymczasem „Le Małe” to połączenie silnego akordu fougere, który jest bardzo męski i zdecydowany, z hedonistycznymi i zmysłowymi nutami orientalnymi. Pachnidło łączy więc silę, zdecydowanie i zarozumiałość z erotycznym urokiem. Jest aroganckie i zwierzęco zmysłowe. Prawdziwy zapach dla macho.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>