05
Lis.
0

Rodzaje zapachów dla różnych osób

Acqua di Gió pour Homme – drzewno-wodna kompozycja zapachowa dla mężczyzn, wykreowana przez Jacquesa Cavalliera (Firmenich), wprowadzona na rynek przez dom mody Armani w roku 1996. Ewolucja zapachu: początek – akord cytrusowy: środek – jaśmin, owoc kaki, zapach morskiego wybrzeża: tto – piżmo, labdanum, paczula, cedr, postonek.

Acteur – szyprowo-skórzana woda toaletowa dla mężczyzn, wprowadzona na rynek w 1989 r. przez dom mody Azzaro. Zapach ma zadziwiać zuchwałością, wyrazistym charakterem i odmiennością, przywodzić na myśl tajemnicze podróże do egzotycznych krajów i… intelektualne przygody. Ta śmiała i odważna kompozycja przeznaczona jest dla eleganckich i szlachetnych mężczyzn, którzy są aktorami, a nie statystami, na scenie swojego życia.

Ewolucja zapachu: początek – kardamon, kolendra, pieprz: środek – drzewo sandałowe, wetiwer, ambrette, jaśmin: tło – ambra, kastoreum, piżmo. Addict – kwiatowo-pudrowa kompozycja zapachowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Christian Dior w roku 2002. Pachnidlo bliskie charakterem perfumom orientalnym słodkim. Dominuje w nim pudrowa woń wanilii – najpierw za sprawą nuty kwiatu kaktusa rosnącego na Jamajce, zwanego „królową nocy”, gdyż zakwita tylko po zmroku, emanując silnym przypominającym wanilię aromatem, a potem zwykłej wanilii. Wykorzystanie tej woni nie było przypadkowe. W ostatnich latach wanilia, która już w czasach Azteków uważana była za silny afrodyzjak, stała się niesłychanie modna w świecie perfum. Jej zapach uznawany jest za niezwykle erotyczny i zmysłowy. W przypadku pachnidła Addict dodatkowe znaczenie ma jego „pudrowy” charakter, który może budzić skojarzenia m.in. z aromatem szminki. Inspiracją do stworzenia tych perfum był bowiem ogromny sukces rynkowy pomadki do ust firmy Dior. Znalazło to odbicie również w kształcie flakonu, który przypomina etui na kosmetyk służący do upiększania ust. Addict należy do zapachów otulających, dających wrażenie ciepła i przyjemnego rozleniwienia. Jest intensywny, lecz nie duszący. Początkowo umiarkowanie zmysłowy, dopiero po pewnym czasie przeradza się w pach- nidto bardziej erotyczne, choć nie aż tak, jakby to sugerowało zdjęcie reklamowe z modelką zrywającą z siebie bieliznę. Zapach niewątpliwie na wieczór, który zdecydowanie lepiej pachnie zimą niż latem. Przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet odważnych, które pragną zostać dostrzeżone i nawet trochę prowokować, nie przestając jednak budzić sympatii. Pachnidlo ma znaczącą, silnie nacechowaną emocjonalnie nazwę, którą można przettumaczyć jako „osoba uzależniona”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>