19
Gru.
0

Roses and Morę i Rouge

Roses and Morę – kwiatowe perfumy dla kobiet, sygnowane nazwiskiem Priscilla Presley. Wprowadzone na rynek przez firmę Muelhens w roku 1998. Zapach przeznaczony dla osób zmysłowych i romantycznych, pełnych fantazji i nostalgicznych tęsknot, które oczekują czegoś więcej niż tylko zapachu róż (nazwę zapachu można przetłumaczyć jako „róże i więcej”). Ewolucja zapachu: początek – zapach zielonych liści, drzewo różane, borówka, pieprz: środek – róża, jaśmin, konwalia, dzika róża: tło – cedr, drzewo sandałowe, ambra, piżmo.

Rouge – orientalno-kwiatowe perfumy dla kobiet, wprowadzone do sprzedaży przez firmę Hermes w roku 2000. Inspiracją twórców zapachu były inne perfumy francuskiego producenta luksusowych przedmiotów – kwiatowo-slodkie Parfum d’Hermes z roku 1984. Zapach niezwykle zrównoważony – nie przytłacza słodyczą i nie dusi nutami pudrowymi. Silnie zaakcentowany akord kwiatowy z wiodącym aromatem róży sprawia, że jest postrzegany jako niezwykle kobiecy i elegancki, zaś otulające i ciepłe nuty balsamiczne dodają mu zmysłowości i erotycznego powabu. Przeznaczony jest dla kobiet o wyrafinowanym guście, które cenią styl klasyczny i ponadczasowy, przede wszystkim do noszenia wieczorem i na specjalne okazje. Flakon nawiązuje do kształtu podkowy. Nazwa Rouge jest hołdem dla jednego z symboli firmy Hermes – niepowtarzalnego odcienia czerwieni, który jest wykorzystywany przez producenta dodatków jeździeckich już od roku 1934 i zyskał nawet miano „czerwieni Hermesa”. Określany jest jako mniej purpurowy niż wino, ciemniejszy niż rubin i nie tak brązowy jak burgund. Główne składniki: ylang-ylang, róża, drzewo sandałowe, nuty balsamiczne i ambrowe, wanilia, mirra, labdanum.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>