13
Gru.
0

ROZWÓJ PAZNOKCI

Pięć etapów rozwoju paznokci wdziwą damę można poznać po rękach”, to piękne uzupełniającym nieskazitelną całość. Przez całe twoje życie na paznokciach odbija się obraz twego zdrowia – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Osoby zawodowo zajmujące się angażowaniem ludzi do pracy przyznają, że bardzo często przyglądają się paznokciom swych przyszłych pracowników, po to, aby się zorientować, w jaki sposób radzą sobie oni ze stresem i do jakiego stopnia dbają o detale. (Paznokcie obgryzione, połamane, często świadczą o nerwowości, nadmiernych stresach i zmniejszonym poczuciu potrzeby wywierania dobrego wrażenia.) No i jeszcze coś: mężczyźni i kobiety często zwracają uwagę na wygląd rąk płci przeciwnej, by sprawdzić, czy ktoś dba o siebie.

Cykl odnowy paznokci i ich stan zdrowia zmienia się przez całe nasze życie. Zmiany, jakie dostrzegamy w skórze starzejącej się kobiety, zachodzą również w jej paznokciach. Także pewne zwyczaje, na przykład opalanie się, przyspieszające naturalne starzenie się skóry, mogą przyspieszyć starzenie się paznokci. Oto krótki opis zmian zachodzących z wiekiem w paznokciach u rąk i nóg.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>