05
Lis.
0

Składniki wchodzące w skład szamponów – ciąg dalszy

Barwniki i środki zapachowe. Najczęściej, ze zrozumiałych względów, zaznaczane na etykiecie po prostu jako „substancje zapachowe” lub w wypadku barwników określane numerem koloru. Są dodawane do produktu wyłącznie ze względów estetycznych, nie mają wpływu na jego działanie. Mimo to wielu producentów uważa, że zapach może być czynnikiem zachęcającym do kupna danego wyrobu.

Skoro już wiesz, z czego się składa szampon do włosów, w jaki sposób dokonasz wyboru? Co zrobisz, jeśli twoje włosy odpowiadają określeniom kilku różnych szamponów? Przecież możesz mieć włosy farbowane oraz cienkie i słabe, i musisz je myć codziennie. Czy wybierzesz szampon do włosów farbowanych? Czy nadający im puszystość? A może przeznaczony do codziennego stosowania?

Doktor David Cannell, wiceprezes ds. technologii w Redken Laboratories twierdzi, że w takim wypadku należy uwzględnić najpoważniejszy problem z włosami. „Najpierw weź pod uwagę uszkodzenia włosów, potem ich gęstość, a na koniec częstotliwość mycia – twierdzi dr Cannell. – W takim przypadku powinnaś wybrać szampon i odżywkę do włosów farbowanych: kiedy już wyleczysz i usuniesz uszkodzenia, inne kłopoty z włosami staną się mniej istotne”.

Miejsce zakupu nie odgrywa specjalnej roli, zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w drogerii można dostać dobre szampony. Być może fryzjer będzie mógł ci doradzić zakup odpowiedniego szamponu, ponieważ zna twoje włosy i wie, co jest dla nich dobre. Jednak w salonach fryzjerskich szampony i odżywki mogą być droższe, a jeśli jesteś zadowolona z produktów zakupionych w drogerii, nie ma powodu, by to zmieniać.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>