22
Lis.
0

To samo pachnidło, ale nie takie samo

Kiedy decyzja o wyborze konkretnego pachnidta zostanie podjęta, należy jeszcze dobrać odpowiednie do swoich potrzeb stężenie. W przypadku pachnidel dla kobiet najbardziej intensywnie i trwale pachną perfumy właściwe (na buteleczce zwykle widnieje napis „parfum”). Kompozycja zapachowa stanowi w nich od 15 do 30 procent zawartości. Perfumy sprzedawane są w małych flakonikach, zwykle bez atomizera. Trzeba stosować je z umiarem, gdyż naniesione na skórę w zbyt dużej ilości mogą roztaczać bardzo silną woń. Najlepiej używać ich wieczorem, przed wyjściem na bal czy uroczyste przyjęcie.

Woda perfumowana (eau de parfum) ma mniejsze stężenie substancji zapachowych – od 8 do 15 procent. Jej zapach jest intensywny i trwały. Sprzedaje się ją najczęściej we flakonach o pojemności od 30 do 100 ml z atomizerem. Przeznaczona jest głównie do używania wieczorem, zimą lub w chłodne dni.

Woda toaletowa (eau de toilette) zawiera od 4 do 8 procent kompozycji zapachowej. Jest stosunkowo mało intensywna i niezbyt trwała, dlatego można jej bez obaw używać w dzień, w pracy czy na zakupach. Wieczorem warto mieć flakonik w torebce i od czasu do czasu „odnawiać” zapach.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>