02
Gru.
0

Trussardi Jeans i Trussardi Skin

Trussardi Jeans – kwiatowa woda toaletowa dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Trussardi w roku 2003. Zapach oryginalny i nieoczywisty. Odrobinę tajemniczy i jednocześnie znajomy (niektórym może kojarzyć się z wonią atramentu). Zmysłowy i przyciągający, lecz nie narzucający się. Stworzony z myślą o młodych indywidualistkach, które nie chcą pachnieć jak ich koleżanki. Kobiet przebojowych, inteligentnych i odważnych. Kompozycja przeznaczona przede wszystkim na dzień. Ewolucja zapachu: początek – drzewo kanarkowe, liście fiołka, hedione (jaśmin): środek – frezja, biała lilia, tuberoza: tło – piżmo, heliotrop, sosna pustyni.

Trussardi Skin – szyprowo-kwiatowo-drzewna kompozycja dla kobiet, wprowadzona do sprzedaży przez dom mody Trussardi w roku 2002. Pachnidio należy do nowej generacji zapachów szyprowych, w których kontrasty akordu zasadniczego zostały złagodzone przez bardziej przyjazne nuty – cedru, drzewa różanego i samej róży oraz konwalii. W efekcie powstały perfumy bardziej intrygujące niż drażniące i niezwykle wyrafinowane, odkrywające swe tajemnice dopiero po bliższym poznaniu. Skromność nut drzewnych sąsiaduje tu z niemalże mistycznym zapachem róży (wraz z wonią drzewa różanego może budzić skojarzenia z popularnymi różańcami, które sprzedawane są w sklepikach wokół Watykanu) wonią pikantnej różowej jagody z wyspy Reunion i jabłka. Dopiero na drugim planie pojawia się intelektualny akord szyprowy z przyciągającym jaśminem i cierpkim mchem dębowym. Zapach przeznaczony jest dla nowoczesnych kobiet, które zdają sobie sprawę z tego, jak wiele znaczeń zawiera dzisiaj słowo „kobiecość”. W XXI wieku kobieta nie może być jedynie piękna i zmysłowa czy też elegancka i inteligentna. Wymaga się od niej znacznie więcej – elegancji, lecz równocześnie wyzywającej zmysłowości, romantyzmu i twardego stąpania po ziemi, magicznej intuicji i przenikliwego intelektu, uduchowienia i poczucia humoru. Trussardi Skin jest zapachem bardzo bliskim takiego ideału. Oprócz tego jest pachnidlem dość uniwersalnym, trzymającym się blisko przy skórze (nazwa Skin – skóra, obowiązuje). Można go więc używać zarówno w dzień, jak i wieczorem. Najlepiej jednak pasuje do ciemnych wnętrz, w których panuje dość uduchowiona atmosfera – piwnic artystycznych czy kultowych pubów. Nie bez przyczyny zapach ten pojawił się na rynku w chwili, kiedy na wybiegach królował tzw. „gotyk” – trend w modzie nawiązujący do mistycznych czasów średniowiecza. Ewolucja zapachu: początek – liście fiolka, bergamota, mandarynka, pomarańcza, jabłko, różowa jagoda: środek – róża, jaśmin, konwalia, cedr, brazylijskie drzewo różane: tło – mech dębowy, paczula.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>