12
Gru.
0

Youth Dew i Yria

Youth Dew – orientalne perfumy dla kobiet, wykreowane przez firmę Estée Lauder w roku 1953. Rok wcześniej pojawił się w sprzedaży olejek do kąpieli o tej samej nazwie i aromacie. Wprowadzenie w ówczesnym czasie na rynek balsamicznego, korzennego, z silnymi akcentami piżma i ambry zapachu wymagało dużej odwagi, gdyż modne byty wówczas delikatne zapachy kwiatowe, jak np. pAir du Temps. Kompozycja Youth Dew (rosa młodości) zdobyła jednak sporą popularność i dzisiaj uważana jest za klasyczną. Jej pozycję w historii perfum umocnił Yves Saint Laurent, który w roku 1977 wylansowal podobny zapach o nazwie Opium, co doprowadziło niemalże do procesu sądowego między Estée Lauder a francuskim kreatorem mody. Ostatecznie jednak odwołano się nie do decyzji sądów, lecz klientów. W roku 1978 amerykańska firma zaprezentowała swoistą odpowiedź na prowokację Saint Laurenta – perfumy Cinnabar. Spór między producentami pachnidel oraz intensywne kampanie reklamowe powyższych zapachów przyczyniły się do wywołania trwającej do dzisiaj mody na kompozycje orientalne. Youth Dew przeznaczone są dla kobiet zmysłowych i namiętnych, którym w życiu potrzeba trochę luksusu. Główne składniki: geranium, benzoes, labdanum, róża, jaśmin, goździk, wanilia, goździki (korzenne), paczula, nuty żywiczne, ambra, piżmo.

Yria – owocowo-orientalna woda perfumowana dla kobiet, wykreowana przez Laurenta Bruyere’a, wprowadzona do sprzedaży przez firmę Yves Rocher. Zapach bardzo kobiecy, odrobinę słodki, zmysłowy i dojrzały. Przeznaczony dla osób, które łączą w sobie erotyczny powab z zamiłowaniem do dość wyrafinowanej, klasycznej elegancji. Są przy tym bardzo sympatycznym partnerem do rozmowy, potrafiącym stworzyć wokół siebie atmosferę pełną ciepła i optymizmu. Kompozycja najlepiej pachnie wieczorem, jednak kobiety niezależne i dojrzałe emocjonalnie mogą ją śmiało nosić także w dzień. Ewolucja zapachu: początek – bergamota, kolendra: środek – jaśmin, róża: tło – ambra, drzewo sandałowe: bób tonka.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>